To dla nas ekologiczne
Kontynuując naszą strategię rozwoju opartą na inwestycjach w nowoczesne technologie i wysoką jakość – w styczniu 2016 roku wdrożyliśmy ekologiczny program, którego hasło brzmi: "Logistyka Przyjazna Środowisku".
Głównymi działaniami w ramach projektu są inwestycje w ekologiczne i innowacyjne rozwiązania w transporcie oraz logistyce magazynowej. Dlatego w ramach programu ekoFLOTA inwestujemy w rozwiązania, które umożliwiają nie tylko obniżyć negatywny wpływ na środowisko (obniżenie emisji CO2 przez zastosowanie pojazdów elektrycznych oraz samochodów na paliwa alternatywne). Rozwiązania te sprawdzają się najlepiej w dystrybucji miejskiej i na odcinku tzw. ostatniej mili.
Wprowadzamy również ekologiczne i innowacyjne rozwiązania w transporcie całopojazdowym. W ostatnich latach wzbogaciliśmy naszą flotę o pojazdy wyposażone w najnowszej generacji silniki w standardzie EURO VI. Dodatkowo, zarówno ciągniki, jak i naczepy zostały wyposażone w systemy aerodynamiczne, dzięki którym możemy ograniczyć spalanie zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych trasach, które obsługujemy.
Oprócz proekologicznych zmian w oferowanych przez nas usługach, postawiliśmy na rozwój świadomości ekologicznej naszych pracowników. W ramach kilku akcji wraz z naszymi pracownikami posadziliśmy ponad 8 tys. drzew.
Aby ograniczać negatywny wpływ na środowisko stosujemy plastikowe palety, które są bardziej wytrzymałe niż drewniane przez co obniżamy ilość wytwarzanego złomu paletowego. Dzięki tym działaniom pośrednio przyczyniamy się do zmniejszenia ilości wycinanych drzew. Kompaktujemy odpady. W naszych magazynach w Pruszkowie stosujemy specjalistyczny sprzęt do magazynowania wytwarzanych odpadów, który zmniejsza ich objętość. Takie działanie znacząco obniża ilości transportowanych odpadów.
W styczniu 2020 roku do naszej floty samochodów dostawczych No Limit dołączyły ekologiczne samochody elektryczne. Pojazdy elektryczne realizują dostawy B2C (Business to Consumer) oraz B2B (Business to Business) w regionie Warszawy oraz w aglomeracji śląskiej, czyli tych regionach Polski, w których problem smogu oraz wysokiej emisji CO2 jest szczególnie dotkliwy.