Intranet Nolimit

 

Śledź przesyłkę

Zeroemisyjna flota w miastach

Zeroemisyjna flota w miastach

Rok 2020 rozpoczynamy od kolejnego etapu programu Ekologistyka No Limit. Uruchomiliśmy w naszej flocie dystrybucyjnej pierwsze samochody elektryczne MAN e-TGE, przeznaczone do dystrybucji w największych miastach w Polsce.

W pierwszej fazie nasze elektryczne samochody będą realizować dostawy w Warszawie oraz w aglomeracji śląskiej, gdzie problem emisji CO2 jest największy. Inwestycja ta to kolejny krok naprzód w realizacji naszej ekologicznej strategii, której motto brzmi „Logistyka Przyjazna Środowisku”. Pojazdy zaprezentowano w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych w Warszawie.

W 2019 roku Unia Europejska znowelizowała cele emisyjne dotyczące zarówno samochodów osobowych, dostawczych, jak i ciężarowych. W przypadku tych ostatnich, emisje muszą ulec obniżeniu o 15% do 2025 r. i o aż 30% do 2030 r. względem średniej z 2019 r. Ponadto, coraz więcej europejskich miast wprowadza strefy niskoemisyjnego transportu. Obecnie w Europie funkcjonuje ponad 220 obszarów, a ich liczba cały czas rośnie. To wszystko sprawia, samochody elektryczne będą zyskiwać coraz większe znaczenie w sektorze logistyki miejskiej.

Zdaniem ekspertów, zmiany na rynku są podyktowane nowymi regulacjami, troską o środowisko naturalne, oczekiwaniami społecznymi, dążeniem do zapewnienia pracownikom bardziej komfortowych warunków pracy, ale również oszczędnością.

Zobacz więcej aktualności »