Intranet Nolimit

 

Śledź przesyłkę

No Limit na Kasprowym

No Limit na Kasprowym

Już po raz drugi No Limit zorganizował zawody w narciarstwie alpejskim na Kasprowym Wierchu we współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi. W sobotę 25 marca 2017 roku w piękny, słoneczny dzień na stokach Kasprowego Wierchu 280 zawodników - amatorów i zawodowców - ściagło się na najdłuższym w Polsce slalomie gigancie. Zawodnicy na bardzo długiej i wymagającej trasie rozpoczynającej się "pod Dzwonem" koło Obserwatorium Meteorologicznego na samym szczycie Kasprowego Wierchu. Podczas zawodów nie zabrakło kibiców zarówno na stoku jak i przed ekranami dzięki transmisji online w internecie.

Najlepszy wynik zawodów - czas 01:25,00 - uzyskał Antoni Szczepanik. Najtrudniejsza rywalizacja była w najmocniej obsadzonych kategoriach: wśród mężczyzn 18-34 lata zwyciężył Szymon Mitana i wśród mężczyzn 45-54 lata zwyciężył Tomasz Lubowiecki. W najliczniejszej kategorii kobiecej 18-34 lata zwyciężyła Karolina Klimek. Spektakularna okazała się też walka team-ów złożonych z zawodników różnych kategorii i tu bezkonkurencyjna była drużyna ŁoscypSki w składzie: Magdalena Kłusak, Łukasz Starowicz, Ewa Derwinis, i Karolina Klimek. 

Trasa była trudniejsza niż rok wcześniej - bardzo stromy początek oraz wąskie i techniczne ustawienie bramek na ostatnim odcinku – dlatego w silnie obsadzonych, bardzo licznych kategoriach wiekowych o sukcesie decydowało atletyczne przygotowanie. Start odbywał się „spod Dzwona” na szczycie Kasprowego Wierchu, meta znajdowała się tuż przed dolną stacją wyciągu krzesełkowego.

Parametry trasy:
Start na wysokości 1980 m. n.p.m.
Liczba bramek 48
Różnica wzniesień 360 m

Po wielogodzinnych zmaganiach na trasie przyszła pora na rozdanie nagród w Kuźnicach, gdzie na zawodników i gości czekał poczęstunek, a zwycięzcy i pokonani cieszyli się wspólnie z przeżytych emocji.

Zawody zorganizowały firmy: No Limit Sp, z o.o. i PKL SA. przy wsparciu sponsorów: Auto Idea Mercedes Benz, 7R Logistic, MAK DOM, Lewanowicz Watches, Net Media HD oraz Multikino.

Zobacz więcej aktualności »