Intranet Nolimit

 

Śledź przesyłkę

Misja Zerowa Emisja

Misja Zerowa Emisja

No Limit razem z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych jest inicjatorem proekologicznej akcji Misja Zerowa Emisja. W badanie zaangażowało się wiele firm. Pojazdy dostarczył Volkswagen, a procesem logistycznym zarządza lider niskoemisyjnej logistyki w Polsce, firma No Limit. W pierwszej kolejności dostawy realizowane są dla marki IKEA. Towary ze sklepów trafiają do klientów (B2C) w ramach usługi home delivery. Następnie realizowane będą dostawy dla H&M. Ładunki z magazynów firmy No Limit będą transportowane do sieci sklepów w Warszawie (B2B). Badanie przeprowadzone zostanie w codziennym trybie pracy, na tych samych trasach przez dwa pojazdy, przez okres 3 tygodni dla każdego z partnerów. Projekt ten to kolejny krok naprzód w realizacji  ekologicznej strategii No Limit, realizowanej od 2015 roku, polegającej na wdrażaniu niskoemisyjnych rozwiązań w transporcie.

Ponad miliard ton różnego rodzaju ładunków przewozi się rocznie w Warszawie. Kurierzy, dostawcy i przewoźnicy, w samym tylko Śródmieściu wykonują dziennie ponad 20 tysięcy operacji załadunku i rozładunku. Wpływa to na jakość powietrza w mieście, w którym ponad 60 proc. zanieczyszczeń powoduje transport drogowy.

Celem projektu jest zbadanie czy logistyka w miastach może być przyjazna środowisku i efektywna ekonomicznie. Analizowana będzie emisja CO2 oraz całkowite koszty posiadania (TCO) dostawczego pojazdu elektrycznego.

 

Zobacz więcej aktualności »