Intranet Nolimit

 

Śledź przesyłkę

Budowa pierwszego ekomagazynu

Budowa pierwszego ekomagazynu

Trwa budowa pierwszego magazynu według nowej ekokoncepcji 7R Green dla No Limit. Obiekt powstaje w formule BTS w ramach kompleksu 7R Park Sosnowiec. Zielone rozwiązania zastosowane w projekcie pomogą zminimalizować oddziaływanie na środowisko naturalne. Inwestycja skupia się na jak najefektywniejszym doborze proekologicznych rozwiązań, zgodnych z potrzebami wynikającymi ze strategii działania firmy No Limit. Obiekt zostanie oddany do użytku we wrześniu 2020 r.

„Hub No Limit w Sosnowcu jest historycznie jednym z kluczowych dla działalności firmy punktem na mapie Polski. W związku z rozwojem ekostrategii i kierując się zasadą „Logistyka przyjazna środowisku”, zdecydowaliśmy podjąć wyzwanie przygotowania obiektu, który będzie spełniał nasze oczekiwania operacyjne i biznesowe, ale przede wszystkim będzie prawdziwym zielonym magazynem. Dzięki współpracy z 7R udało nam się wypracować projekt zasilany energią fotowoltaiczną, gotowy do instalacji infrastruktury pod obsługę floty aut elektrycznych napędzanych w 100% z odnawialnych źródeł energii. To dla No Limit zupełnie nowy standard obiektu magazynowego. Wierzymy, że to kolejny ważny krok w rozwoju ekousług naszej firmy,” mówi Mariusz Rączka, Dyrektor Logistyki w No Limit.

Koncepcja 7R Green stawia przede wszystkim na znaczną energooszczędność dostarczanych magazynów. Magazyn No Limit w Sosnowcu będzie w całości zasilany z odnawialnych źródeł energii. Dzięki zastosowanym najnowszym rozwiązaniom proekologicznym budynek w 7R Park Sosnowiec zostanie certyfikowany w systemie BREEAM.

„To nasz pierwszy magazyn w formule BTS, jaki budujemy dla No Limit i jednocześnie pierwszy obiekt według standardu 7R Green. Budynek pokryje instalacja fotowoltaiczna, co wymaga wzmocnienia konstrukcji dachu pod jej montaż. W ramach realizacji przygotowujemy także infrastrukturę pod stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych oraz myjnię wewnętrzną. Elewację pokrywać będzie roślinność podkreślająca walory ekologiczne obiektu. Całość stworzy optymalne warunki do prowadzenia zrównoważonych działań logistycznych naszego klienta, a jednocześnie zaprezentuje nowy trend, jaki wprowadzamy na rynek nieruchomości magazynowo-przemysłowych”, dodaje Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

Zobacz więcej aktualności »