Intranet Nolimit

 

Track&Trace

No Limit Kasprowy 2016

No Limit Kasprowy 2016

No Limit i Polskie Koleje Linowe zorganizowały zawody w narciarstwie alpejskim - No Limit Kasprowy - najdłuższy slalom gigant w Polsce . Ponad 20-osobowa ekipa Nolimitowców 16 marca wyruszyła do Zakopanego, żeby pracować przy obsłudze „logistyki” tego wydarzenia. Wspólne działanie dostarczyło wiele emocji, a przede wszystkim mnóstwo radości i satysfakcji.

W tegorocznej edycji zawodów wystartowało 178 zawodników, a wśród nich czołówka polskich alpejczyków. Na trasie rywalizowało wiele narciarskich talentów, startujących obecnie i w przeszłości w Pucharze Świata, Europy i zawodach FIS. Najlepszy okazał się Andrzej Dziedzic, który w kategorii PRO M uzyskał czas 1 min. 29,34 s. W Slalomie Gigancie wzięli udział również: Małgorzata Tlałka-Długosz, Anna Berezik, Magdalena Kłusak, Robert Zubek, Michał Kłusak, Paweł Babicki, Wojtek Szczepanik oraz Bartek Mrozek, który wystartował na mono-ski (dopasowanym do ciała fotelu spełniającym rolę buta narciarskiego) w kategorii narciarzy niepełnosprawnych.

Trasa zawodów była wymagająca. Zaczynała się ciasnym i trudnym technicznie gigantem, po którym jechało równocześnie dwóch zawodników na równoległych torach. Niełatwy fragment stanowiła mulda do skoku, na którą z dużą prędkością wjeżdżali rozpędzeni zawodnicy. Ostatnim etapem był klasyczny slalom gigant z dojazdem do mety. Narciarze musieli wykazać się dużymi umiejętnościami technicznymi, wytrzymałością fizyczną i psychiczną.

- Zależało nam na tym, by przypomnieć o tradycji przed- i powojennych rywalizacji rozgrywanych na stokach Hali Goryczkowej, na słynnych trasach FIS 1 i FIS 2. Ponieważ wznowione zawody cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, uznaliśmy, że należy wpisać je na stałe do naszego zimowego kalendarza sportowych wydarzeń. Mamy już chętnych na przyszły rok. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa – komentuje Patryk Białokozowicz / PKL.

- Kasprowy Wierch to jedyna góra w Polsce, która pozwala na organizację zawodów narciarskich w takiej formule – rekordowo długiego i zarazem bardzo „technicznego” Slalomu Giganta. Wiedzieli już o tym pionierzy narciarstwa w Polsce, wśród nich Aleksander Bobkowski prezes PZN w latach 20-tych poprzedniego wieku, który już jako wiceminister komunikacji doprowadził do budowy Kolejki na Kasprowy Wierch. Na pomysł ponownej organizacji takiego zjazdu wpadli ludzie od lat związani ze „Świętą Górą Narciarzy” i narciarstwem alpejskim – Monika Blauth / No Limit wyjaśnia,  gdzie należy szukać inspiracji przy powstawaniu koncepcji No Limit Kasprowy.

 

Wydarzenie zakończyło się uroczystym wręczeniem pucharów, dyplomów i nagród ufundowanych przez organizatorów i sponsorów No Limit Kasprowy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.206196836409879.1073741833.175484749481088&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.205439693152260.1073741830.175484749481088&type=3

Zobacz więcej aktualności »